15 Ocak 2012 Pazar

Fazlaca Sorulanlar

Genelde makyaj üzerinden gidip, kişisel şeyler yazmadığım için oldukça merak konusu olmuş. Sorulan sorular oluyor kendimle ilgili ancak hepsini cevaplamam mümkün değil tabi ki. "Cevaplanabilir" tarzda olanlardan bazılarını seçtim böylece.

-Soruların hepsi, bloğu takip edenler tarafından ayrı ayrı sorulmuştur, orda burda gezen bilmem kaç soru bilmem kaç cevap muhabbetlerinden oldukça bağımsız bir girişimdir.-


Hayalinizdeki kariyer nedir?
Diploma temelli düşünürsek; gender issues (cinsiyet sorunları) ile ilgili akademik bir kariyer. Zevk almanın doruğunu göreceğim temelinde düşünürsek; fotoğrafçılığa devam etmek. Planda olmayan ama zevki paraya dönüştüreceğim bir iş düşünürsek; makyaj artistliği.Yiyecek ve içecek konusundaki temel alışkanlıklarınız?
Kırmızı et yemem. Yağlı vıcık vıcık şeyler yemem. Şerbetli tatlıları yemem, ama bunların dışındaki tatlılar olmadan da mutlu olamam. Kahve bağımlılığım ciddi boyutlarda. Çaysız gün geçirmem.

Starbucks'ta genelde verdiğiniz sipariş nedir?
Americano(sütsüz, şekersiz)


Yurtdışına hiç çıktınız mı? Öyleyse nerelere gittiniz ve en güzel yer neresiydi?
4 defa çıktım. Fransa, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan. En güzeli istisnasız Prag'dı. İkinci sırayı Floransa zorlar.


Müzik zevkiniz hakkında bir şeyler söyleyebilir misiniz? Mümkünse, tavsiye eder misiniz?
Müzik konusu, oldukça dolu olduğum konulardan biridir. Eskiden dinlediklerimle şu aralar dinlediklerim birbirini pek tamamlamasa da, sert müzikler iyidir. Dünya yansa cd'lerini yanımda götüreceğim grup Pink Floyd'dur. Tavsiye çok geniş bir skalayı kapsar, genre'yı indirgeyebilirsek ben de tavsiye verebilirim.

Türkiye'de kalacak mısınız ilerleyen yıllarınızda?
Hayır. Planlarım hayata geçerse yakında, geçmezse yakın+1 sürede hayalimdeki yere taşınacağım.

Hangi dilleri biliyorsunuz?
Cv gibi olacak bu da... İngilizce(üst düzey), Almanca(orta), Rusça(başlangıç), Bulgarca(başlangıç).

İnsanlar hangi özelliğinizden çekinir?
Dilimin oldukça iğneleyici olması ve insan ilişkilerinde sert olmam.

Saatlerce konuşabileceğiniz konular nelerdir?
Entellektüel seviyede: Kadın hakları ve sorunları, lgbt hakları ve sorunları, edebiyat ve klasiklerin dili, alt-benlik ve görünür kişiliğe etkileri, fotoğrafçılıkta konsept oluşturmak.

Makyajla ilgili çekincelerimi üstümden nasıl atabilirim?  Sizin kadar değil ama yine de bir şeyler bilmeyi istiyorum.
Makyajla ve ürünlerle ilgili kötü hissetmeniz için hiç bir sebep yok. Almaya çekindiğiniz ürünlerin üzerinizde denenmesini talep etme hakkınızın olduğunu unutmazsanız korkmanıza gerek kalmaz. Uygulanması konusundaysa, blogda normal düzeyde makyaj yapmak isteyen bir insanın ihtiyacı olan her şeyi paylaşmaya çalışıyorum. Özel bir durum ve soru olursa, tekrar bana ulaşmanız yerinde olur.

Çalabildiğiniz müzik aleti de var mı?
O "da" var, piyano ve gitar çalıyorum.

Blog açmış olmaktan mutlu musunuz? Başlamayı düşündüğüm için soruyorum.
Üst düzeyde mutluyum.

Şimdilik bu kadar yeter, sıkmış olmak istemem. Cevaplayamadığım sorular için şimdiden kusura bakmayın.
xx

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder