26 Temmuz 2014 Cumartesi

Essie-Island Hopping Oje İncelemesi+Dupe'u//Review: Essie-Island Hopping&Dupe


İyi cumartesiler!
Bu aralar Essie'ye taktığımı söylemiştim bir önceki postta, o yüzden son aldığım Essie'yi de bugün konuk ediyorum. 

Have an amazing saturday everyone!
As I mentioned in the previous post, I'm obsessed with Essie nailpolishes nowadays and today I'll be reviewing the newest member of my collection.Kirli pembe/gül kurusu oldum olası çok sevdiğim bir renktir ve allıkta da, ojede de elim bu tarz renklere gider. Essie'nin swatchlarını incelerken ilk gözüme takılan tabi ki bu renk olmuştu ama bakınmaya devam etmiştim. Başka beğendiğim bir çok renk oldu ama eninde sonunda yine gidip Island Hopping'i aldım. 

I've always been a huge fan of dirty pinkish shades and obviously this nailpolish was the first one that had my attention on. Eventhough I liked several other shades, I end up buying Island Hopping.
Gördüğünüz üzere, tırnaktaki duruşu mora çalan gül kurusu şeklinde. Gündüz daha morumsu gözükürken gece koyu pembemsi bir kahve gibi gözüküyor. Her halukarda küllü hatta puslu bir rengi var. Evet buraya kadar her şey harika, ama klasik 2 kat sürümde hala hafifçe tırnak gözükebilecek opaklıkta olması biraz canımı sıkmadı değil. Yukarıdaki fotoğrafla 2 kat sürülmüş durumları ve dikkatli bakarsanız tırnak tabanını hafifçe görebiliyorsunuz. 

As you can see, it looks purple-dirty pink mix with ashy finish on the nails. Amazing color on its own, but it's still not opaque enough with regular 2-coat application. If you look at the pics carefully, you can see that the nail is kinda visible according to the light's position.Üstüne üstlük, BİRE BİR dupe'u elimde varMIŞ. Pastel'in 139 nolu ojesini tam 10 gün önce almıştım ama o kadar çok oje var ki deneyemeden arada kaynamış. Demiştim, bu rengi her gördüğümde mutlaka alıyorum. Pastel'i de almışım. Eve geldiğimde oje çekmecemi düzenlemeye başladım ve en önde yepyeni hiç açılmamış Pastel'i gördüm. "Yok canım, bu kadar aynı olamazlar." falan dedim ama nafile. AYNILAR.

Moreover, I had purchased a nailpolish from Pastel 10 days ago but I literally forgot its existence. When I came back home, I bitterly realized that I actually  had an amazing dupe for Island Hopping. If only I could remember...


Bu kadar olur, resmen aynılar. Pastel çok hafif bir şekilde daha çok kahverengilik içerirken Essie daha morumsu. Ama tırnaktaki duruşları vs.  tamamen aynı. Bir tırnağınıza Pastel diğerlerine de Essie sürseniz sadece çok hafif bir koyuluk farkı olur o da farkedilmiyor bile.
Özetle, 10 gün önceki alışverişimi hatırlasam gidip Essie'nin bu rengini almazdım. Performansının diğer Essie'lerden daha düşük olması da cabası.
Bu rengi seviyorsanız, Pastel'in 139 numarasına bakın derim.
Hepinize şimdiden iyi bayramlar diliyorum, sevdiklerinizle daha nice bayramlar geçirmeniz dileğiyle...

They are literally THE SAME. The Pastel one is slightly more brownish and darker but that's all. It's not even noticable. I wouldn't buy this average Essie nailpolish if I knew that I had this dupe.

xx

6 yorum:

 1. Essence'te de var canım dupe hatta görünce şaşırdım bu yazıyı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle mi? Ah ah bilseydim almazdım bile:(

   Sil
 2. ay dupe yazılarına bayılıyorum. Başka essie lerin de dupe 'lerinini isteriz =)

  YanıtlaSil