17 Kasım 2015 Salı

ZOEVA "En Taupe" Fırça Koleksiyonu İncelemesi//Review: ZOEVA "En Taupe" Brush Collection


Günaydın!
Zoeva'nın fırçalarını çok net bir şekilde 2 yılı aşkın süredir merak ediyor ve her koleksiyonunda merakımı arttırıyordum, ama bir türlü sipariş verememiştim. Kargo ücreti gözümde büyümüştü sanıyorum; ama bu ayın başında gözümü karartıp siparişimi verdim.

Good morning everyone!
I've been craving for Zoeva brushes for over 2 years, but somehow I couldn't manage to get my hands on 'em. Probably the shipping cost was the reason to be honest, but in the beginning of this month I just clicked "order" button with and here they are!"En taupe" serisi, Zoeva'nın en son çıkan, en yeni fırça seti. Benim uzun zamandır göz koyduğum Rosegold serisi olmuştu, ama siteye girince yeni bir koleksiyon olduğunu farkettim. Çok başarılı bir stratejik kararla Taupe renginin ününü fırçaya aktarmışlar-aynı Rosegold'a yaptıkları gibi. Ama diğer fırça markalarında da Rosegold vardı zaten, yani çok çok çok orjinal bir durum değildi. Fakat bu, taupe, işte bu tam olarak orjinal.

I was meaning to get Rosegold collection for all this time, but when I got into the homepage of Zoeva, I saw a new banner of a new collection and guess what: They were all taupe! For God's sake, who could ever resist taupe anyway? I immediately changed my mind and removed rosegold order for now, and got these brand new babies. Honestly, I perceive this as a super successfull marketing decision of the brand because rosegold were everywhere-in terms of brushes. But taupe brushes? Never done before. 
6 adet fırça, dünyanın en harika taupe rengi makyaj çantasının içerisinde geliyor. Dışı taupe deri, içiyse metalik siyahımsı gri. Detayları ve görüntüsü gerçekten muhteşem, çok içten söylüyorum ki sırf bu çanta için bile alınır.

The 6 brushes come with this gorgeous taupe leather makeup bag, which has amazing details in, and I sincerely think that you might want to get this collection even if there was only this bag. Amazing.
Fırçalarla ilgili tek cümlelik yorumlarım yeterli olacaktır diye düşünüyorum;

228 Luxe Crease: Göz makyajının olmazsa olmaz blending fırçasının Zoeva karşılığı. Mac'in meşhur ve yıllardır kullandığım blending fırçalarından KESİNLİKLE daha iyi olduğunu hiç tereddüt etmeden söyleyebilirim.

The Zoeva equivelant of Mac's famous blending brushes, and I ABSOLUTELY think that this one is way way way way better than that-which I've been using for ages.

227 Luxe Soft Definer: Aynı şekilde blending için kullanabileceğiniz, asıl amacı crease bölgesi belirginleştirmek olan 227, 228'den bir tık daha küt şekilde. Mac 217'nin Zoeva'sı yani. Tek kelime: BAYILDIM.

Crease definer/blending brush of the set which is similar to Mac 217, and the single word to define this: PERFECTION. Legit.

230 Luxe Pencil: Kalem fırça. Tümünün içinde beni en az etkileyen fırça bu oldu, çünkü bana, gözlerim çok büyük olmadığı için, kalem fırça kullanılan kirpik dipleri gibi yerler için fazla büyük geldi. Karıştırmak için oldukça ideal, smokey eye dağıtımı vs., ama ilk sürüş için fazla büyük.

Least favourite of mine within these 6 brushes is this one cuz I think that it's way too big for using as a pencil brush. It's just too huge for applying eyeshadow to lashlines-but still great for blending it to a smokey one.

238 Luxe Precise Shader: İşte bence bu, bir önceki kalem fırça olmalıydı. Yani bunu kalem fırçanın kullanılacağı yerde kullandım, gayet de memnun kaldım.

Yep, this should have been in the place of previous pencil brush. I use this as pencil brush and I'm loving it.

322 Brow Line: Harika bir kaş fırçası. Sigma'nın F40 Flat'ini kullanıyorum bildiğiniz üzere kaş için, ve kesinlikle aynı düzeyde bir taneye daha ihtiyacım vardı. Kendisi bulunmuş oldu.

Pretty amazing brush for the brows. I've been using Sigma F40 for my brows as you might know, but I desperately needed one more. Here it is, exactly the same quality.

317 Wing Liner: Jel eyeliner'ımda da Mac'in açılı fırçasını kullanıyorum yıllardır ve artık kendinden geçti. Yenisini almak yerine bunu kullanacağım, sanki biraz fazla yumuşak gibi ama kesinlikle çok keskin kuyruk yapıyor, ona şüphe yok.

A new replacement for my overly-used and old-now Mac winged liner brush. It works pretty good, but I think that it's a bit soft for my taste. In any way, this creates amazing sharp lines.

Sonuç olarak, verdiğim paraya her türlü değen ve gözümü kırpmadan tekrar alabileceğim bir set. Zoeva'nın ünü boşa değilmiş yani, gerçekten şaşırtıcı derecede iyiler. Bu set ve shipping toplamda 53 Euro'ya denk geldi, evet shipping biraz tuzlu ama inanın bana değdi.

All in all, it worths every single penny that I paid for this set. I really get that the whole hype of Zoeva was not for vain. I paid 53 Euros in total (including shipping), I know that shipping is quite expensive but you won't regret it.

2 yorum:

  1. çok güzeller bayıldım :-)) güle güle kullan..

    YanıtlaSil
  2. Zoeva fırçaları bende uzun süredir merak ediyorum.Çok güzel görünüyorlar,güle güle kullan :)

    YanıtlaSil