31 Ağustos 2015 Pazartesi

Real Techniques Bold Metals Koleksiyonu 301 Kontur Fırçası İncelemesi//Review: Real Techniques Bold Metals Collection 301 Contour Brush


Günaydın!
Beni Instagram'dan takip ediyorsanız cuma günü paylaştığım posttan biliyorsunuzdur ki Real Techniques'in Bold Metals koleksiyonu Türkiye'de satışa çıktığı gün bu fırçayı aldım ve ertesi gün elime geçti. Pazartesi incelemesi blogda olacak demiştim, buyurun efendim.
Real Techniques'in yaratıcıları Chapman kardeşler, fırçalarının uygun fiyatıyla kendi Pixiwoo ünleri birleşince dünya çapında inanılmaz satışlar yakaladıklarına güvenmiş olacaklar ki, Bold Metals isimli, profesyonellere hitap ettiklerini ve bu sebeple fiyatının "biraz daha yüksek" olduğunu iddia ettikleri fırça koleksiyonlarını, sıfır endişeyle piyasaya sürüp lansmanını yaptılar. Türkiye'ye gelmesi zaman aldı ama geçen hafta burada da satışa sunuldu. Açıkçası, gerçekten merak ettiğim bir koleksiyondu ve ürünler ülkeye gelene kadar aylardır okuduğum incelemelerin çoğunda nahoş hisler farkettim; tabi yine de beni yıldırmadı ve seri içerisinden en merak ettiğim ürün olan kontur fırçasını 125 liraya aldım.


125 liramı sokakta düşürsem bu kadar üzülmezdim sanırım-en azından belki ihtiyacı olan biri bulurdu. Sebeplerine hemen geçeyim ve neden insanların haklı olduğunu şimdi anladığımı açıklayayım:

-Görüntüsünün kesinlikle pazarlamasında büyük bir etken olduğu ve hiç bir şey olmasa sırf bu rosegold renk için alınacağını düşünüyordum. Bunda bile hayalkırıklığına uğradım. Evet, fırça normalden daha ağır ve sanki lüksmüş gibi hissedebilirsiniz ilk aldığınızda. Ama metal falan değil, AMAN diyeyim sakın buna para verdiğinizi düşünmeyin. SAPI TAMAMEN PLASTİK. Sadece ağırlığını doldurmuşlar. Zaten sap kısmına tırnağınızla vurursanız çıkan sesten anlarsınız.

-Hiç bir şey olmasa buna para veririz dediğimiz estetik kısmında battıktan sonra, performansından medet umuyoruz tabi ki. Klasik bir kontur fırçasının yapacağı kadarını yapıp, allık fırçalarından daha keskin bir hat yaratıyor uygulamada. Buna itirazım yok zaten. Ama kesinlikle normal bir kontur fırçasında olması gereken karıştırabilme özelliği yok. Asla yok hem de. Yüzümü deşiyordum kontur rengini yaydırma konusunda inat ettim diye. SIFIR blending gücü. Sadece keskin bir kontur hattı elde edebiliyorsunuz ki bunu drugstore kontur fırçalarıyla bile yapabilirsiniz.

-Krem ürünleri toz ürünlerden daha iyi aldığı doğrudur çünkü fırçanın kılları çok yoğun. Yani kremi sorunsuz ve bolca alıyor. Ama bunu parmağınız da yapıyor. (!))Ben ki fırça konusunda yatırım yapmayı oldukça seven ve gerekli gören biriyim biliyorsunuz, ben bile bu fırçanın ederinin maksimum 30 lira olduğunu düşünüyorum. Çok pişmanım aldığım için yahu, kendime kızgınım o incelemeleri okumama rağmen aldığım için. Ama insanlar bazen biraz fazla para verdiği üründen mucizeler bekleyip karşılığını bulamayınca yerden yere vuruyor diye pek inanmamıştım. İnanmam gerekirmiş.

Yine de almayı tercih ederseniz tabi ki bu sizin kararınız olur, ama parmağınızla bile daha rahat kontur rengi karıştırması yapabileceğinizi bilerek alın. Yani sadece "çizgiyi" çekiyorsunuz bu fırçayla. Zerre kadar gereği yok. İşe yaramaz ve şişirilmiş bir fırçadan fazlası değil ve tüm Bold Metals koleksiyonunun en az bunun kadar kötü olduğuna bahse girerim. Zaten ilk çıktığında alıp incelemesi yapan tüm yabancı bloglarda aynı hisleri görebilirsiniz, teyit edebilirsiniz.

Bu parayı verip GARANTİ bir şekilde high end kalite alacağınızı bildiğiniz markalara ayırın bütçenizi derim.

xx

3 yorum:

 1. çok üzüldüm bak şimdi buna benim de almak istediğim bir fırçaydı.. ben 300 numarayı ingiltereden arkadaşıma aldırtmıştım evet dediğin gibi normal bir allık ve hihglighter fırçası o da ama güzel kullandığım için çok da üzülmedim aldığıma.. ama bu durumda serinin diğer fırçalarını hele de 125 tl vererek almak çok gereksiz :-(( o fiyata dün bir Nars fırça aldım yani..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayyyynen öyle! Mis gibi Nars alırdım Mac alırdım olmadı almazdım ama boşa para vermiş olmazdım yani. Aaah ah :(

   Sil
 2. Canım bu kadar kötü bir deneyim yaşadığın için gerçekten üzüldüm. Ben de Audrey gibi 300 numarayı aldım seriden, hem allık hem aydınlatıcı uygulamaya uygun kesimini sevmiştim, 70 küsür TL 'ye almıştım, fiyatının ederi bir fırça olduğunu düşünüyorum. Ama blending işlemi yapamayan bir kontür fırçası 125 TL 'yi hak etmez ne olursa olsun. RT 'nin normal fırçalarına göre çok ama çok yüksek bir fiyat bu. Geçmiş olsun tekrardan.

  YanıtlaSil