21 Ağustos 2015 Cuma

İnceleme: Colour Pop Super Shock Eyeshadow in "Girl Crush"//Review: Colour Pop Super Shock Eyeshadow in "Girl Crush"


Merhabalar!
Düğün hazırlıkları arasında Amerika'dan siparişini verdiğim bir Colour Pop ürünü elime ulaştı ve açıkçası artık bu siparişten umudu kesmiş olduğum için heyecanımı kaybetmiştim. Ürünü görünce heyecan aynen geri geldi tabi. Buyurun incelemesini yapalım dilerseniz.


Amerika alışverişlerimi Instagramdaki satıcılardan yaptığımı biliyorsunuz zaten. Bugüne kadar hiç bir satıcıyla sıkıntı yaşamadım, ve her sipariş döneminde mutlaka en az bir ürün sipariş verdiğim bir satıcı var, kendisi muhteşem tertipli ve düzenli. O yüzden, daha geçen hafta bir çok ürünün siparişini verdim çünkü sipariş dönemi açmıştı.
Ama maalesef başka bir satıcı (isim vermiyorum) bu ve 3 ürünü daha Haziran'ın ilk haftası sipariş vermiş olmama rağmen, uzattıkça uzatıp, maillere hasbel kader cevap verip, üstüne üstlük 4 üründen 3'ünü bana ulaştırmamış olup, hala ulaştırmadığı ürünlerin geri ödemesini yapmamış durumda. Bekliyorum. Hayatımda 3 ayda gelmeyen kargo görmedim, hele hele böyle düzensiz ve ilgisiz bir satıcı hiç görmedim ki ne kadar çok Amerika alışverişi yaptığımı biliyorsunuz. Türkiye'de olmayan ürünlerin fazlalığından faydalanmak istiyor herkes tabi. Bende öyle linç kültürü yoktur çoğu blogger'ın yapmayı pek sevdiği gibi, o yüzden isim verip hedef göstermek istemiyorum ama şu aralar karşınıza çokça çıkabilecek olan, yeni sayılan bir satıcı. Özellikle merak ederseniz mail atabilirsiniz bana, sorularınızı birebir cevaplarım.

Neyse bu tatsız kısmı üzatmadan Colour Pop'a geçmek istiyorum. Son 1 yılın açık ara en iyi çıkışını yapan ve kalite/fiyat oranında herkesi şaşırtan marka Colour Pop, ilk süksesini bu farlarla yapmıştı. Ben de meraktan ölüyordum desem yalan olmaz, ama işte sipariş dönemlerine denk getirmeyi beklemeyip tanımadığım satıcıdan sabırsızlık sonucu alınca böyle şeyler başıma geldi. Her neyse, Colour Pop drugstore demeye utanacağımız ama fiyatları drugstore seviyesinde olan bir marka. Kalitesi dillere destan, incelemelerdeki puanları dudak uçuklatıyor ve ben cidden bu kadar olay yaratan ne diye düşünüyordum zira her yerde karşıma çıkıyordu.Paketlemesindeki renklerle başlayayım; gerçekten tumblr/weheartit kitlesinin delisi olduğu renkleri seçerek kitleye oynamışlar ve bence iyi de yapmışlar. Mint her türlü kurtarıyor son 3 yıldır zaten, ne renkmiş arkadaş. Bu arada bangır bangır Amerikan patriotizmi de gözümüzün içine kadar sokuluyor gördüğünüz üzere. Makeup Geek de böyleydi, incelemerimde görmüşsünüzdür. Proud of homemade production modları.O kadar çok renk seçeneği var ki, denemelik bir tanesini seçmekte bile oldukça zorlandım. Risksiz olan açık renklerden alıp yanılma payımı arttırmak istemedim; koyu renkte başarılı olan açık renkte her türlü iyi bir sonuç çıkarır zaten. O yüzden, Girl Crush isimli rengi aldım.


Rengi oldukça ilginç bana kalırsa; çok soğuk tonlu bir taupe, ama içindeki morluk çok ağır basıyor. O yüzden kirli mor ve taupe grisi karışımı diyebilirim. Üzerindeki desen Colour Pop'a has, bal peteği deseni gibi. Daha ilk sürüşte yok oldu çünkü AŞIRI ve ötesi bir yumuşaklıkta. Kapağı kapatın, büyüsü kaçmasın tadındaki uyarı yazısının da sebebi bu zaten. Daha önce denenmemiş bir formulle yaptıklarını söylüyorlar; ki gerçekten daha önce bu yapıda bir farı hiç bir yerde görmedim. Bu kadar mı rahat sürülür ya?


Smokey eye için biçilmiş kaftanım ben diye yazıyor resmen üzerinde rengin. Naked Basics 2'nin soğuk tonlularına aşırı derecede yakışır diye düşünmüştüm daha ilk gördüğüm an; ve yanılmamışım. Unutmadan; far mat gibi gözükse de hafif bir canlılığı var ki zaten satin yapıda. O yüzden mat farların blending işlemindeki zorluk bunda yok. Gerçi, bu ilginç formüldeki full matların bile zor karışacağına inanmıyorum, cidden farklı bir şey yapmışlar. Bence, imkanınız varsa, tek rengini de olsa alıp denemelisiniz çünkü artık piyasadaki her şey birbirini tekrar eder vaziyetteyken hiç görülmemiş bir şeyi denemek az rastlanan bir durum. Tavsiyemdir.

xx

2 yorum: