6 Mayıs 2015 Çarşamba

Düğün Güncellemesi//Wedding Update

*Etsy

Günaydın!
Son 2 haftadır bitmek bilmeyen yoğunluğumun farkındasınızdır. Bloğa ancak haftada bir yazabildim. Sebebi tahmin edebileceğiniz üzere düğün hazırlıklarımızla ilgili. Çok detaya girip işin büyüsünü bozmaya niyetli olmadığım için çok sık update tadında postlar yazmıyorum, ama bir miktar detay verip merak eden/soran insanların isteğini karşılamış olmak amacıyla bir güncelleme yapmak istedim.



Gelinlik: Gelinliğimi Vakko Wedding'ten almak istediğimi her fırsatta söylüyor ve oraya yoğunlaşıyordum. Randevu almak bile oldukça zor oldu çünkü randevu saatleri oldukça dolu. Her gelin adayına 1 saat ayırdıklarını düşünürsek normal tabi.
Bağdat Caddesi'nde bulunan Vakko Wedding House'da randevu günümde ilk denediğim gelinliğe aşık oldum. Devamında 5 gelinlik daha denesem de, ilkinin benim gelinliğim olduğundan emindim. Sonda tekrar onu denedim ve kesin kararımı vermek üzere 15 gün zaman tanıdım kendime. 15 gün sonra hala o gelinliği istediğimden %100 emindim, ve gidip siparişini verdik. GERÇEKTEN çok mutluyum gelinliğim konusunda.

Mekan: Mutluluğumun tavan yaptığı bir diğer konu da düğünün yapılacağı yer konusu. Çok önceden ayarlayıp sözleşmeyi imzalamıştık zaten, o yüzden ilk yaptığımız şeylerden biri olduğunu söyleyebilirim. En çok istediğim yerde, Sheraton'da düğünümüzü yapıyor olacağız. YEEEEY!

Makyaj&Saç: Makyajımı tabi ki kendim yapıyor olacağım. Düğünde yapacağım makyajla ilgili sürekli prova yapıyorum ve en uygununa karar verdiğimde sizinle paylaşacağım kullanmayı düşündüğüm ürünleri vs. Saç konusu haliyle profesyonellere emanet edilecek çünkü saç konusunda hiç bir ekstra yeteneğim ve ilgim yok. Saçlarımın yarı toplu ya da komple açık olacağı kesin yalnız, asla topuz/toplu model gibi şeyler olmayacak.

Davetiyeler: Sevgili nişanlım ve ben fotoğrafçı ve grafik tasarım tutkunu olduğumuz için, nişanda yaptığımız gibi düğünde de davetiyelerimizi kendimiz Illustrator ve Photoshop becerilerimizle tasarlayıp basıyor olacağız. Büyük ihtimalle en çok zevk aldığımız kısım bu. Hatta kesinlikle en eğlencelisi bu, evet.

Ev: Şu sıralar zamanımızın çoğunu ayırdığımız kısım ev dekorasyonu ve eşyaların alınması kısmı. Evimiz kendimizin, bu yüzden ev arama, bulma, kira vs. gibi can sıkıcılığı en yüksek olan ve moral bozucu olabilen kısımları egale etmiş vaziyetteydik başından beri. İnsanın kendi evinin olması ne kadar büyük bir nimet biliyorum, o yüzden anneciğimle babacığıma sonsuza kadar minnettar kalacağım. Anneciğim, babacığım, sizi çok seviyorum, iyi ki varsınız!
Evet, dekorasyon konusu. Şimdilik odaların duvar boyası renklerine karar verip ustayı eve sokma aşamasındayız. Renkleri geçen hafta seçtik, daha doğrusu özel olarak karıştırttık çünkü katalog renkleri olmasını istemedim. Kimsede olmayan şeyler her zaman ilk hedefim olacak sanırım. Elde ettiğimiz renklere ba-yıl-dım. Daha karıştırıp oranlamadığımız 2 renk var, ama şimdiye kadar elde ettiklerimiz MUHTEŞEM. Boyacımız boyamaya başladı bile. Mobilya seçimi noktasındayız dekor açısından, ve beyaz eşyaları belirledik, alma kısmımız kaldı özetle.

Balayı: Dream come true tadında bir balayı destinasyonumuz var. Benim için dünyadaki en güzel ve eşsiz yer olan Londra'da balayımızı geçireceğiz. Bulutların üzerindeyim. Otelimiz, biletlerimiz, her şey hazır. Kelimelerle ifade edilemeyecek kadar mutluyum Londra'da olacağımız için.

Şimdilik bu kadarla kalsın derim, gelişmeler kesinleştikçe tekrar güncellemeler yapacağım. İlgilenen, soran ve tebriklerini eksik etmeyen tüm takipçilerime teşekkürü borç bilirim.

xx







4 yorum:

 1. Şimdiden tebrik ederim. ^_^

  YanıtlaSil
 2. Tebrikler!
  Her şey gönlünce olsun. Bir de ayakkabının altına isim yazacaksan bi köşeye beni de ekle. :)

  YanıtlaSil
 3. Hersey gonlunuzce olsun, simdiden tebrik ederim, hayirli olsun, her anınızın tadini cikarin, sevgiler.....

  YanıtlaSil
 4. yaaa insan okurken bile mutlu oluyor. :)

  YanıtlaSil