10 Kasım 2016 Perşembe

Alırken Rayban Gözlükleri Kişiselleştirmek: İsim Yazdırma, Çerçeve Rengi ve Sap Desenleri Seçimi, Gözlük Kutusuna İsim Yazdırmak, İtalya'dan Sipariş ve Süreç


*Bu yazı sponsorluk içermemektedir. Kendi paramla alınmış, firmayla bağlantı kurulmamıştır.*
Merhaba!
Geçtiğimiz baharda Rayban'den yeni bir gözlük almaya karar vermiş, 7 yıldır kullandığım klasik Wayfarer'ımın yanına yakışacak güzel bir model arayışına girmiş ve Erika'yı bulmuştum. Rayban satılan çoğu yerde çerçeve rengini bile değiştiremiyorken internet sitesinden İSİM BİLE yazdırabildiğimizi görünce gözlerim yuvalarından fırladı resmen.
Elime ulaştıktan sonra gören sordu, gören merak etti vs. derken herkese tek tek prosesi açıklama durumum oluştu çünkü insanlar da benim yaşadığım gibi ufak bir şok yaşıyordu. Bu sebeple, deneyimimi sizlerle paylaşıp olası soruların cevabı için iletebileceğim bir blog yazısı hazırlamak istedim.


Bilmeniz gerekenler:
1-Siparişiniz İtalya'da özel olarak yapılıyor ve oradan kargolanıyor. Türkiye ayağı sadece tedarikçi.
2-Ek ücreti isim yazdırmak için değil değişik materyal seçimlerine göre(altın sap, kemik bilmemne falan gibi) alırlarsa alıyorlar. Bazen seçimleriniz fiyatı hiç etkilemiyor. Modele göre değişiklik gösteriyor.Site Rayban'in Türkiye resmi sitesindeki kişiselleştirme kısmı: http://www.ray-ban.com/turkey sayfasında hemen görebildiğiniz "Ray-ban'ınızı kişiselleştirin" kutucuğu. Ona tıklayıp kendi gözlüğünüzü yaratmaya başlıyorsunuz. Aşağıda benim kişiselleştirdiğim gözlüğümün "tarifi:)" var, birebir aynısını isterseniz bu seçimleri yapmanız yeterli olur.


Erika modelinde yazı sap uçlarının içine ve dışına yazılıyor, yani 4 adet farklı kelime seçebilirsiniz isterseniz. Kalp gibi bir kaç işaret de var gördüğünüz gibi, onları da seçebiliyorsunuz, ve ben de bunu yaptım:Daha sonra gözlüğünüzün kabını seçip oraya da isminizi ya da dilediğiniz yazıyı yazdırabiliyorsunuz; ben direkt olarak adımı ve soyadımı yazdırdım:


Ve 15 gün sonrasında sizin elinizde olacağını garanti edip siparişinizi alıyorlar. Italya'dan inanılmaz hızlı ve güvenli bir biçimde çıkıyor çıkmasına, ama Türkiye'deki kargo şirketlerinin ne kadar nizamsız ve sorunlu çalıştığını biliyorsunuz, bu yüzden klasik "Geldik evde yoktunuz bla bla" dalgalarıyla günlerce ürününüzü şubede salak salak bekletip size haber bile vermeyebiliyorlar. Siz de evde öööylece bekliyorsunuz. Bu yüzden, İtalya'dan kargonuz çıktığında size gelen takip numarasıyla gün gün takip edip, güncellemeler durunca/durursa anında şubeye gidip peşine düşün.

Bu ufak çaplı kargo şanssızlığını atlattığımda ürün elime muazzam paketlenmiş bir şekilde garantisiyle vs. her şeyi dahil gelmişti. Çok şık bir kutusu var biliyorsunuz, zaten isminizi görünce her şeyi unutuyorsunuz gözlüğün üstünde. Fiyatta çok ufak oynamalar olursa oluyor bunun dışında gerçekten gidip sıfır seçim şansınız olan, es kaza mağazaya gelmiş default renklerden seçmek yerine harika bir gözlük yaratmayı tercih edin derim. Ben çevremde deneyen kimse olmadan bir cesaret bunu yaptım ve çok da memnunum. Gözlük niyetiniz varsa, tamamen size ait olanı yaratacağınız yerden, resmi internet sitesinden alın bence diyor, postu bitiriyorum.

Sevgiler
xx

2 yorum:

  1. Bence süper olmuş, güle güle kullan! Güneş gözlüğümü değiştireceğim zaman aklımda olsun ^_^ sevgiler :)

    YanıtlaSil
  2. ne kadar güzel bir düşünce güle güle kullanın :)

    YanıtlaSil