27 Eylül 2016 Salı

BLOĞA DÖNÜŞ + MAC SOAR VE IN CONTROL KARŞILAŞTIRMASI, SOAR'U AMERİKADAN GETİRTMEYE DEĞER Mİ?


Ovvv ne kadar çok zaman olmuş yahu. Evet, döndüm!
Farkettiğiniz üzere tüm yaz bloğa hiç yazı yazmadım, pek de blog okumadım. Blog alemine veda etme niyetim falan olduğundan değil tabi; tezimle sonsuz ve bitmek bilmeyen uğraşı yumakları içerisinde olduğumdan(evet, halen). Tabi tez işlerini hafifletme umudu bile olsa ufak bir ışık yanınca hemen bloğa dönüyorum, çünkü blog 7 yıldır benim için her zaman severek geldiğim ve iş haline getirmeyip kendi kendini parçalamasına izin vermediğim bir yer. Bu yüzden, buradayım, ve bir daha bu kadar uzun bir ara vereceğimi sanmıyorum.

Geri dönüşü Mac'le yapmak istedim çünkü bu aralar bana sık sık Amerika'dan sipariş döneminde nelerin siparişini vermeliyim gibi sorular geliyor ve Mac Türkiye'de olduğu için sadece bir türlü bulunamayan Soar dudak kalemi almalı mı sorularıyla karşılaşıyorum. Onlara da toplu bir yanıt olsun istedim.


Soar bildiğiniz üzere Kylie Jenner'ın ünlü edip stokların durmadan tükenmesine neden olan Mac dudak kalemi; tabi son yıllarda kendi line'ını çıkardığı için buna benzer zibilyon tane rengi 929032 liraya satıyor o yüzden bunu artık kullanmadığı aşikar. Lakin olan oldu ve Soar adeta bir fenomen oldu. Soar'u Türkiye'de bulamadığım için In Control'u alıp incelemesini yazmıştım, şuradan okuyabilirsiniz, ve daha sonra Soar'u Amerika'dan getirttim ve şimdi karşılaştırmasını yapabiliyorum.


İkisi de son yılların 90'lar retrospekt rengi kirli gül kurusu, muted pembe, mauve skalasında. Soar klasik dudak kalemi line'ında ve yapısındayken In Control Pro Longwear seriden; bu yüzden yapısı daha yumuşak, gramajı daha düşük ama daha pahalı. Sürümü çok kolay, Soar biraz daha kuru..Tabi Türkiye'deki mesele performanstan çok renk dupe'u olup olmaması durumu zira birine ulaşamıyoruz. Cevabı yazmama bile gerek yok diye düşünüyorum, TAMAMEN AYNILAR. Hani biri biraz daha bilmemne, öteki daha tırıvırı demek isterdim ama değil. AYNILAR. Ve bence KESİNLİKLE In Control yapı ve sürüm olarak Soar'un bin kat ilerisinde.


Bir de bu şekilde bir talihsizlik var, In Control elle silince yerinden bile kımıldamazken Soar toz buz olup yok oluyor. Dudakta da aynısını yaptığını söyleyip performans olarak da geride kaldığını belirterek yazıyı bitiriyorum.

Özetle, Türkiye'de yok ve çok popüler diye Amerika'dan Soar söyleyeceğinize gidip düzelce en yakın Mac'ten In Control alıp keyfinize bakın derim.

Evet, geri dönmek güzel! Sevgiler!
xx

6 yorum:

 1. Güzel karşılaştırma olmuş kesinlikle! Galiba Emily ya da Golden Rose kalemlerden biri de bu renklere çok benziyor (Golden Rose 504 olabilir mi acaba?). Teşekkürler yazı için, sevgiler!

  YanıtlaSil
 2. haklısın vallahi zaten ben de in control rengini de daha çok beğendim...

  YanıtlaSil
 3. Bazen elimizdekinin kıymetini bilmek gerekiyor :D
  renk <3

  YanıtlaSil
 4. hoşgeldin öncelikle, ben de yazmıyordum uzun süredir. Renkler gerçekten birebirmiş, yeni yazılarını bekliyoruz artık :)

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel bir yazı olmuş,aylardır soar ı arayıp bulamıyordum ilk fırsatta gidip in control ü alacağım :)

  YanıtlaSil
 6. http://sukranceliker.blogspot.com/
  Yeni katildim yazilarimi okurmusunuz lutfen

  YanıtlaSil