13 Mart 2015 Cuma

Makeup Geek "First Love" Allık İncelemesi//Review: Makeup Geek Blush in "First Love"


Günaydıııın!
Bir önceki yazımda bahsettiğim iki Makeup Geek allığın ikincisini inceliyor olacağım bugün!

Good morning everyone!
Today I'll be reviewing the second MUG blush that I mentioned in my previous post!First Love, çok belirgin şekilde mavi alt tonlu bir soğuk pembe. Mac'in limited edition Azalea Blossom'ını biliyorsanız, onun pembe kısmının rengine benziyor. Bilmiyorsanız şu yazıma tıklayabilirsiniz.
Tamamen mat olduğu düşünüyordum ancak çok çok dikkatli bakınca içinde incecik yansımalar görülebiliyor. Ama tabi ki görüntüyü değiştirecek bir ışıltı olmadığı için bana göre mat kategorisinde.
Önceden de belirttiğim gibi, bu ve Smitten, çok açık tenliler için üretilmiş allıklar. Bu sebeple, eğer çok açık değilseniz gözükmeyecektir, paranıza yazık etmeyin derim.
Tabi olay ten rengini tutturmakla bitmiyor. Allık çok soğuk olduğu için, yani eflatuna çalan bir pembe olduğu için, üst üste katlar uygularsanız kirli bir görüntü oluşturuyor. Grimsi bir solukluk yaratıyor yani yanakta. Allık çok hafif renk verdiği için insanda bu tarz üst üste kat uygulama isteği oluşabiliyor ama kesinlikle bunu yapmayın; çok uçuk bir görüntüsünün olması gerekiyor zaten renk itibariyle.
Bunun dışında tozutma sorununun olduğunu söyleyebilirim. Çok tebeşirimsi olduğu için ciddi miktarda ürün havada uçuyor.
Renk orjinal ve kendine özgü, herkese göre olmadığı için benden tam puan alıyor ancak performans ve şu grimsi zombi renge çalma ihtimali pek hoş değil. Yine olsa yine alırım tabi, bu renkler benim olayım biliyorsunuz. Ama tavsiye konusunda, sadece benim gibi pale pink/barbie pink renk skalasına çok düşkünseniz tavsiye edebileceğimi belirtmek isterim.

First Love's a legit blue-based pale pink blush which is kinda similar to the pink side of Maz Azalea Blossom, you can check it out here
I thought that this was completely matte but after looking so close I realized that it has the finest shine in it. But it's not even changing the look of it, so I consider this matte.
As I mentioned before, this one was designed for particularly deeply fair skin tones so it won't show up if you're not pale as a ghost as me. However, even if you're so pale, you may face with the handicaps of looking zombie-ish due to the layering of the blush. Because of the fact that it's lilacy blue based pink blush, it tends to look greyish when applied in layers. So, just apply one coat and enjoy the slightest blush look on your cheeks without popping up too much.
Apart from that, it has a crazy amount of fall outs cuz it's so chalky. I'm really into these pale pink/barbie pink color range in make-up so I still like it but I may only recommend this if you're passionately loving blue-based pinks, otherwise I wouldn't.

xx

1 yorum: