31 Mart 2014 Pazartesi

TÜM REAL TECHNIQUES ÜRÜNLERİM VE İNCELEMELERİ (FIRÇALAR+SÜNGER)//ALL OF MY REAL TECHNIQUES PRODUCTS' REVİEWS(BRUSHES+SPONGE)


Herkese iyi haftalar!
Real Techniques ürünleri çokça konuşuldu, yazıldı, çizildi. Ben de, kullandığım tüm süre boyunca çok fazla inceleme yazısı bulunması sebebiyle herhangi bir ürünü özel olarak incelemedim. Şimdiyse, Migros'lardan da ulaşımın olması vesilesiyle yazmamın şart olduğuna kanaat getirmiş bulunuyorum. Tek tek postlar halinde yazmak yerine, kullandığım tüm fırçaların ve de süngerin incelemesini bu postta yapacağım.

Have an amazing week ya'll!
There have been tons of reviews on the internet about RT products and that's why I didn't feel a need to make one for myself. But, with their arrivals to Turkish market, I believe that I need to inform my viewers on my thoughts. I won't be reviewing them one my by, instead I'll make a collective review post.

EXPERT FACE BRUSHFırçalar ilk çıktığında, en büyük sükseyi yaratan fırça Expert Face Brush olmuştu. Sebebini gerçekten fondöten sürümünü farklı bir düzeye taşımasıyla açıklıyoruz, ve bu başarısının sebebi kesinlikle çok sık ve yoğun olan fırça kılları. Eğer bolca fondöten kullanmak istemiyorsanız bu fırçadan uzak durun çünkü kesinlikle normalden daha fazla ürün kullandırıyor. Yoğun fondöten görüntüsü için tasarlanmış, bu yüzden doğal makyaj sevenlerin ilk tercihi olmayacaktır. Benim içinse, kusursuz ve mutlaka olması gereken bir fırça.

This was the heavy stone of the line when the brushes first released. It really changes the level of foundation application and its bristles are the main reason for the success. They are so dense and intense and that's why this brush makes you waste more foundation than you normally would. It has been designed for the intense foundation look so if you're fan of light, natural skin look, you may want to stay a bit away from this brush. For me, it is must and essential.

STIPPLING BRUSH
Bu fırça, Mac'in 187'sine dupe olarak gösterilen, 187'den boyut olarak daha küçük olan ama aynı amaçla tasarlanmış bir fırça. Fondöten sürümünde airbrushvari bir bitiş bıraktığını söylemek yanlış olmaz, ayrıca fırça izi de bırakmıyor. Ben biraz daha büyük olmasını tercih ederdim ama bazı insanlar da küçüklüğünü özel olarak seviyor biliyorum. Ayrıca krem allıklarda çok iyi performans gösteriyor. Mac 187'yi yıllar önce almamış olsam, onun yerine kesinlikle bunu alırdım. 187'deki kıl dökme sorunu çok can sıkıcı çünkü.

This brush was claimed to be a dupe for Mac 187. It's tinier with the same logic. It leaves a airbrush-ish kinda finish to skin on foundation application. I would prefer it to be a bit bigger butI know that there are lots of people who loves the size particularly. Moreover, it performans amazingly on cream blsuhes. If I didn't already have 187, I would definitely buy this instead.

BLUSH BRUSH
En sevdiklerimden biri olan blush brush, pofuduk yumuşacık bir toz ürün fırçası. Allık ilk hedefi olsa da, pudra sürümünde de çok başarılı. Allık için Mac'in 116'sını kullanıyordum almadan önce, hala da kullanıyorum. Gerçekten çok iyi bir fırça ve o daha keskin bir allık görünümü veriyor. Bundaysa, daha rahat ve çabuk bir şekilde karıştırılmış ve yedirilmiş bir allık görüntüsü elde ediyorsunuz. Yani birbirinin yerine değil de birbirini tamamlayan iki fırça 116 ve blush brush. Dediğim gibi büyüklüğü sebebiyle finishing powder uygulamalarında bunu tercih ediyorum.

Blush brush's one of my favs cuz it's so fluffy and performs great on powder products. I was using Mac 116 for blush application, I still do, but they have a different kind of finishes on blush application. 116 makes blush look more sharp, edged and harsh whereas blush brush makes it automatically blended. They are not dupes but complementary so you'd need both. I love using this for finishing powder touch too, due to it's larger size.

SETTING BRUSH

Aralarında en amaca uygun ve işlevli olduğunu düşündüğüm, boyutsal olarak elimde başka benzerinin olmadığı fırça setting brushtır, çok net. Göz altı kapatıcımı sabitlemek için pudra için hangisini kullanmışsam onu kullanıyordum ama tabi ki göz altı gibi bir bölge için büyük kalıyordu. Bu fırça, göz altı kapatıcısını sabitlemek için tam olarak o bölge boyutunda dizayn edilmiş. Çok çok çok başarılı.

The most usefull and up-to-the-point one amongst all of my RT brushes is this setting brush, no doubt. I used to use a powder brush to set my under eye concealer but obviously those brushes were so big for under eye area. This one was particularly made for under eye area and its size fits perfectly. Ammmmazing.

DUO-FIBER FACE BRUSH

Real Techniques'in 3'lü duo-fiber seti limited edition olarak çıktı ve beyaz, daha elegant bir tasarıma sahip. Şahsım adına, normal line'ın parlak pembe, parlak mor, parlak turuncu gibi ucuz görünen renkleriyle yıldızım hiç barışmıyor, o yüzden beyazı gördüğüm an vuruldum. Gelelim asıl konuya:
Duo-fiber mantığını anlayamamış ve makyajı sırf ordan burdan duyduklarıyla yapan insanların eleştirilerine maruz kalmış bir koleksiyon olan bu 3'lü setin tüm fırçalarını gayet başarılı buluyorum. Eleştirilerin genel sebebi, fırçaların az ürün almasına yönelik. Ben bu tarz yazıları okurken sadece güldüm ama insan cehalete sinirleniyor tabi bir süre sonra. Duo-fiber fırçaların ZATEN asıl amacı hafif ürün uygulamasıyla 4-5 defada ürünü inşa edip tende normalden çok daha uzun süre kalmasını sağlamaktır. Yani blush brush'la bir kerede alacağınız ürünün yarısı kadarını bu fırçayla alırsınız ama tüm profesyonel makyajla uğraşanlar bilir ki tek seferde gelen tek seferde gider, yani "building" metoduyla her zaman daha zahmetli ama iyi sonuca ulaşırsınız. Velhasıl kelam bu fırçaların da amacı odur, yavaş yavaş uzun kalıcılık sağlayacak yapıyı kurmaktır.
Bu face brush da aynı mantıkla, hafif fondöten ya da allık uygulaması sağlar. İsterseniz o aşamada bırakıp doğal makyaj tadında bir konsept yakalarsınız, isterseniz de temelin üzerine inşa ederek kusursuz bir bitiş sağlarsınız. Elinize ilk aldığınızda "E bu ürün almıyor kiiiii!" demek yerine fırçaların dizayn mantığını kavramaya çalışırsanız paranızı boşa yatırmadığınızı anlarsınız.

People criticize these limited edition duo-fiber brushes for not taking enough product on which makes me so angry as well as amused. Those people who know literally nothing about make-up is just taking these brushes and saying "Oh no these are not getting anythin on, I've wasted my money!". The main aim of duo-fibre brushes are to take small portions of products on and BUILD it up to create long-lasting base and finish. All of the professional make-up artists would know that if you apply one generous swipe of product and let it go, it'll fade away as fast as you applied it. But if you build it up slowly by putting up some more effort, then it'll last much longer and it'll look much better on your skin. So, this (and other 2) is a well-performing duo-fiber brush.

DUO-FIBER CONTOUR BRUSH

Bu seti aldığımdan beri kontur için başka bir fırça kesinlikle kullanmıyorum. Konturun o çizgi halinde bırakılmamış, hafif, gölge gibi tene yedirilmiş görüntüsünü o kadar güzel veriyor ki gerçekten bu fırçayla aşk yaşıyorum. Boyutu ideal, kıllarının sıklığı da öyle.

I use nothing else but this brush since I got this duo-fiber set to contour. It creates that amazingly blended, light, not-a-line kind of natural shadow on the skin. Its size's ideal, I'm in love with it.

DUO-FIBER EYE BRUSH
Bu fırça benim için göz makyajında en sonda her şeyi karıştırmak için temiz olarak beklettiğimiz ve üzerine ürün almadığımız fırça. Blending işini hakkıyla yapıyor. Setin içinden başka bir fırça çıksa daha iyi olur muydu bilmiyorum ama bitiş için sürekli elimin gittiği fırça oldu aldığımdan beri.

This one's the finishing eye brush which I don't load up and use it clean just to blend. It blends pretty good. I don't know if I'd prefer another brush to be in this set but I like it.

MIRACLE COMPLEXION SPONGESüngerlere büyük paralar verme konusunda ilk testimiz Beauty Blender'la olmuştu, ikincisi daha az da olsa Real Techniques süngerle oldu. Bana sorarsanız, ikisi de verilen parayı hak ediyor. İkisinden birini alacaksanız RT alın çünkü aynı işi yapıyorlar. Islatıp kullanıyorsunuz ve airbrush etkisini çok net bir şekilde görüyorsunuz fondöten uygulamanızda. Sünger kullanımında el becerisinin çok önemli olduğunu düşünüyorum çünkü Beauty Blender ya da RT sünger alıp memnun kalmayan insanların çoğunun yanlış uygulama yaptığını bizzat gözlemledim. Yanlış uygulamalarda iz bile kalabilir fondöten görüntüsünde, o yüzden hata payını insana da yüklemekte fayda var eleştirileri okurken. Süngerin içinin doluluğu ve açılı kısmı beni tatmin eden yanları oldu, göz altı vs. gibi bölgeler iyi düşünülmüş. Fırçayı da süngeri de eşit sıklıkta kullanıyorum fondöten için, ama tabi ki süngerin bitişinin farkı kendini belli ediyor.
There has been a huge debate on whether a person should spend that much money on a sponge or not, starting with the release of Beauty Blender. And now RT added its own sponge on the race. I think they both work well so you may wanna spend less and buy RT one. I truly believe that the application skill of a person is so important that can change the final verdict on these products. You may leave sponge strokes or stains if you misapply it and that would not show that the product fails. I use both brushes and sponge in equal weight on applying fouındation and I love them both.

Evet, elimdeki tüm Real Techniques ürünlerin incelemeleri bu şekildeydi. Göz fırçalarına pek yanaşmıyorum çünkü Mac'lerin bu konuda eline su dökemeyeceklerine inanıyorum ama sırf seriyi tamamlamak için bir ara alabilirim, bakacağız.

That's it! I don't get into the eye brushes cuz I think that Mac ones would be better off anyway but I may end up buying them just to complete the line, we'll see.

xx

12 yorum:

 1. setting brush migroslara geldi mi bilginiz var mı ?

  YanıtlaSil
 2. Eline sağlık yazın için ^.^ Herşeyden önce cahillik dünyanın her yerinde ve her alanda mevcutken makyaj hususunda olmamasını düşünemiyorum. Duo-fiber fırçayı ben arkadaşıma sipariş etmiştim ne yazık ki türkiye de yoktu aldığımda ve herkes mac 187 veya rt stippling brush derken ben inatla duo-fiber face brush dedim diğer şekilde mac 217 brush derken ben duo-fiber eye brush dedim. contour brushı da aydınlatma için kullandım ki sık kullanmadığım için (bir elin 5 parmağı kadar var yok:D) pek birşey diyemem ama duo-fiber face brush la ben bb cream cc cream olsun hatta 50 faktörlü kremimi sürecek olayım dozunu ayarlayabiliyorum. üstelik bana göre parmaklarımın kullandığından daha az ürün kullanıyorum. Bu işin sırrı da ürünü yüzünüze eşit olarak nokta şeklinde miktarı bırakıp fırçayla dağıtmakta. Expert face brushı almadım açıkçası ağır makyaj yapmıyorum kapatacak bir çillerim var yüzümde ki onu hiç bir ürün kapatamaz, ama herkes bu fırçanın ürünü çok yediğini söylüyor ki mantıklı çünkü fırçanın kılları çok fazla ama tamamen kusursuz bir görüntüyü de bu fırça ile elde etmek mümkündür (: Sevgiler ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Kesinlikle katılıyorum, dozunu ayarlama ve yavaş yavaş build up işlemi yapmak için çok çok iyiler. Expert cidden çok ürün kullandırtıyor zaten.
   Sevgiler :)

   Sil
 3. Expertla bb krem sursek dogal goruntuyu alir mi diyorsun yani? :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğal görüntüyü alır demiyorum ama bb elle ya da dup fiberla çok daha iyi uygulanır.

   Sil
 4. Çok güzel ve aydınlatıcı bir yazı olmuş.Yazıdan da çok emek verildiği anlaşılıyor zaten :) emeğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 5. tam aradığım yazıyı buldum.expert face ile stippling arasında kalmıştım.
  teşekkürler bilgilendirici yazın için.ayrıca tüm fırçaları bir arada yazmak bence daha iyi ve pratik olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, işinize yaradıysa ne mutlu bana:)

   Sil
 6. turkıyede nerede satılıyor acaba bu urunler

  YanıtlaSil
 7. turkıyede nerede satılıyor acaba bu urunler

  YanıtlaSil