1 Eylül 2012 Cumartesi

Oje, Kontur Allığı, Kitap, Organik Sebze, Pantogar, Elbiseler ve Yaz Sonu: Ağustos Nasıl Geçti?


Bir yaz sonundan yazıyorum sanırım, yeni bir yazıma, ve yeni takipçilerime, ehlen ve sehlen;

Ağustos garip bir hızda geçiyor şüphesiz, her sene alıştığımız görüntüler, çok da sürpriz bir yaz sonu değil. Yazı deniz-kumsal bağımlılığı ve sevgisi içinde geçirenler kadar üzülmüyorum açıkçası yazın bittiğine, sonbahar gibi muhteşem bir mevsim varken, yazı tercih edenlerden değilim. Tabi 03.09 tarihli ufak bir dünyaya gelme olayının da sonbahar sevgimdeki yeri yadsınamaz velakin, tüm duygusallıktan uzaklaşırsak, yine ve şüphesiz olarak, fall beats.

Eylül selamlaşmasına başlamak için Ağustos yaşanmışlığını bitirmek gerekiyor tabi. Bu post da ortaya karmakarışık bir Ağustos yaşanmışlıkları postu olsun.

Öncelikle Ağustos, elbise krizimin tavan yaptığı ay oldu. Sürekli elbise giydim, sürekli süslendim, sürekli en ufak yere bile kendime baya vakit harcayarak gittim.

Kalan zamanlarda da basicslere sardırdım, şortla kombinledim. Her zaman severdim de bu yaz ayrı bir favorim oldular.

Ojede de tüm yazımı kırmızı-mavi ağırlıklı geçirdim. Mavilerde muhteşem iki renk buldum ki... Gerçekten çok iyiler. Kendileri Flormar 398 ve Claire's 84.

Temmuz içinde kullandığım ürünlerden başka pek bir şey almadım kozmetik namına, bir süre sakinleşelim de sonbahar koleksiyonlarına şevkimiz (hadi kabul, paramız) olsun dedim. Ama dün soğuk tonlu bir kontur allığı ararken NYX Taupe'u buldum, renk açısından gayet iyi, turuncuya kaçan Chocolate Bronzer'ımın yarattığı hayalkırıklığını alıp götürmesini diliyorum.

Ayrıca, çok uzun zamandır Kabuki brush eksikliği çekiyordum da hiç elim 180 lira vermeye gitmemişti. Anne denen bir insan var ki canlar canı, kendileri Kabuki'sini bana verdi. Aslında tam olarak öyle olmadı, ben aldım ve kullanıyorum. Bare Escentuals'ın denediğim ilk fırçası, ben sevdim, fazla yumuşak fırçalarla arası olmayanlara direk önereyim yeri gelmişken.

Tabi ki Game of Thrones serisine devam, kitabı yanıma almayı unuttuğum için Türkçe çevirisini almak gibi ufak çaplı beyin şoku anların sonucu olan işler yaptım da anında doğru yola döndüm. Thrones okuyucusu takipçilerim serinin bu kitabının sıkıcı olduğundan bahsetmişti, hala öyle olmamasına dair umutlarım var, daha başlarda olmam da buna sebep olabilir tabi.


Ne içtik kısmında, tabi ki kahve içtik. Yaz başında kalp çarpıntılarım yüzünden kendisiyle yolları ayırmıştık ama reunion olayına girdik, mutluyuz.

Ha şimdi şu yukarıdaki elemanla aramız iyi diye Türk kahvesini unuttuğum gibi bir anlam çıkmasın, çıkmamalı. Asaletin alır götürür Türk kahvesi, senden nasıl vazgeçerim?
Şimdi, hardal ne alaka? Ben bu mayonezdir, ketçaptır, sostur, yağdır, bu tarz şeylerle hiç arası olmayan biriyim ama hardal çok başka. Tek tük kırmızı et yediğim zamanlarda hardal resmen kurtarıcım, bu ay da gittiğimiz mekanlardan arakladığımız hardallarla mutluyuz. Neden gidip insan gibi almıyorsun derseniz de, e çok tatlı, tamamen duygusal.

Evet tamam, araklama konusunda bu ay master's degree yapmış olabilirim, ne var, pipet falan arakladım gittiğim yerlerden, gururluyum.
Şimdi... Ben doğa ile ilgili olayların çok büyük fanı olmayan, hatta alerjisi bile olan bir insan olarak böyle Farmville tadında sebze yetiştir, organik olsun, sula, topla, ye şeklindeki looplara pek sıcak bakmıyorum. Ancak babam bu mevzunun tam anlamıyla bağımlısı olduğu için, bahçemizde her şeyi yetiştiriyor. Çiçek şeklinde biber bile yapmışlar, çok ilgisizdim de dolapta görünce... Ehem neyse, evet, baba, ellerine sağlık.
Kullanmaya ilk başladığımda bahsetmiştim, ve tonlarca soru gelmişti işe yarayıp yaramadığıyla ilgili ama ben daha yeni başlamış olduğum için cevap verememiştim. Tüm kullanım süresinden sonra, dermatoloğun verdiği ek ilaçlarla beraber, cevabım evet oluyor, Pantogar saç dökülmesinde büyük ölçüde işe yarıyor. Ama doktora gitmeden sadece hap nasıl bir etki yapar bilemiyorum, ona kefil olamıyorum. Yani 75 liralık bir ilacı denemek için almanız saçma olur, eninde sonunda dermatolog da bunu verecektir zaten.
Geçen haftalardan birinde de kil maskesi aldım, beyaz olandan. Gül suyu, limon suyu ve zeytinyağı ile karıştırıp yüzde maksimum 10 dakika bekletecekmişiz. Lakin, hala denemeye cesaret edemedim, kötü etkisi olabilir gibi bir his var içimde, kullanan varsa her zamanki gibi, share the experience.

Bu kadar Ağustos vedası yeter. Eylül, seni seviyorum biliyorsun. Bana güzel haberlerle gel. Pastamın üstündeki sönmüş mumların dumanındaki dileklerimi de getir, zahmet olmazsa. Hayatımda değer verdiğim kim  varsa, gözümden sakındığım, üzülmesine kalbimin dayanmayacağı kim varsa, onu da benimle, yanımda, ve iyi tut. Eylül sunset değil, sunrise, hatta sunshine benim için. xx

5 yorum:

 1. Ben de merak etmeye başlamıştım artık nerelerdesin diye:) Hemen A Song Of Ice And Fire'dan başlamak istiyorum. Kim demiş sıkıcı diye A Storm Of Swords için. Serinin en olaylı kitabıdır yahu. Bi kere (sakın araştırma ama) red wedding bu kitapta. Ben hala A Dance With Dragons'un ortasındayım. Araya çok çerezlik kitap girdi bitiremedim.

  Bi de ben hep Starbucks'tan tatlandırıcı alırım 3-5 paket. Ofiste kahve içtiğimde kullanırım:P

  Yüz kontürlemeyi öğrenmem gerek en kısa zamanda. Yüzü çok değiştiriyor.

  SHELBY

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi böyle deyince meraktan çatlama eşiğine geldim, google'a red wedding yazmamak için zor tutuyorum kendimi.
   Dance With Dragons komple Daenerys üstüne kurulu de lütfen, bir heyecanım olsun.
   Ahah yalnız Starbucks'tan tatlandırıcı çalmak da çok mantıklıymış da şekersiz içiyorum, ama olsun önemli olan eylem.
   Kontur olayı bence de önemli, slim down effect anında. Doğru tonu bulmak da çoğu şeyden daha zor zaten.

   Sil
 2. paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. eylül bizim ayımız geldi yaz çok hızlı geçti yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Eylül bizim ayımız:) Hoşgelmiş o yüzden :)

   Sil