23 Kasım 2011 Çarşamba

Kristen Stewart Vogue Italy Makyajı

    

Twilight: Breaking Dawn-1'in vizyona girmesiyle yine ateşlenen Kristen Stewart fitilinin Vogue kalitesiyle sunumu diyerek ufak bir tanım yapmış olalım. Çekimin inanılmaz başarılı olduğunu düşünüyorum. Makyajıysa oldukça basit ve sade. Klasik smokey'nin bir kaç değişiklikle dönüştürülmüş hali. Ki zaten çok özgün bir göz şekli, yüz yapısı vs. istemiyor bu makyaj. E hadi...

Öncelikle makyajın planını oluşturarak başlıyoruz. Dudak ve yanaklarda hiç bir şey olmaması bizi fondöten ve pudra seçimindeki dikkatlilik için uyarıyor. Gözlerin smokey olduğunu belirtmeme gerek yok. Ancak, siyahın içine yedirilmiş maviliği farketmeyenler için, işin zor kısmının bu olacağını söylemek isterim.

Gözler için Make Up Forever Aqua Cream in Black'le başlıyoruz. Bu krem farı tüm göz kapağına abartıya kaçmadan ince bir katman halinde sürüyoruz.

Daha sonra Mac'in klasik siyah farı Carbon'ı 224 numaralı karıştırma fırçasıyla sürüyoruz. Burdaki esas nokta, göz kapağının ortasına farı uygulayıp dışa doğru dağıtmak. Biraz dağıldıktan sonra fırçayı temizleyip temiz haliyle dağıtma işlemine devam ediyoruz yoksa kaşımıza kadar siyaha bulanırız. Bu smokey geçişi görüntünün en önemli kısmı.


Daha sonra, 211 nolu fırçayla yine Carbon'ı fırçanın ucuna hafifçe alarak gözümüzün altına ince bir şerit halinde sürüyoruz. Sonra yine aynı şekilde fırçayı temizleyip tekrar dağıtma işlemine başlıyoruz. İşte klasik smokey görüntüyü yakaladığımız nokta burası olmalı.

Fark olaraksa, göz kapağına mavi refleksler eklemeliyiz. Bunun için tek ve istisnasız tercihimiz Mac Teal Pigment olacaktır. 224 nolu fırçanın ucuna hafifçe alıp göz kapağındaki siyahın içine hafifçe yediriyoruz. Göz kapağımız turkuaz görünmemeli, ama siyahın içinde turkuaz ışıltılar olduğu belli olmalı.

Bu sefer fondöten prosesini gözlerden sonraya bıraktık çünkü gözü yaparken dökülecek tozlar bizi çok uğraştıracaktı. Fondöten seçimimizin Chanel Vitalumiere olacağını söylememe gerek yok sanırım. Tek detay, dudaklara da fondöteni süreceğimizi unutmamamız. Tüm yüzümüz aynı renk olmalı, o kadar aynı olmalı ki gözlerimiz çok dikkat çekmeli. Üzerine de sabitleyici olarak Chanel Poudre Universelle toz pudrasından sürüp makyajı tamamlıyoruz.


O kadar kolay ve hoş ki, herkes yapabilir. Sadece siyahın zor bir renk olduğunu ve kaşa kadar çıkmaması gerektiğini bilmek gerekiyor o kadar. Kolay gelsin, ladies. xx

3 yorum:

  1. Çok istediğim ama bir türlü beceremediğim bir makyaj çeşidiydi bu, genel olarak makyaj konusunda başarılı değilimdir ama artık sizi takip ettiğime göre gelişme göstereceğimi umuyorum :)Sevgiler

    belki benim blogumda siz de merak ettiklerinizi bulabilirsiniz..her zaman beklerim :) surprizmenu.blogspot.com

    YanıtlaSil
  2. bu kızı beğenıyorum koLy kolay guzel demem bırıne dıs goruntusu ve iç guzellıgı butun olması gerekır guzel demek için kıbar,efendi ve mutevazı bırı oldugunu dusunyorum ızledıgım ve yorumlarını okudugum kadaryla,
    makyaJI ise harika olMUş gözleri ve yüz şekli cok belırgınlesmıs ....

    YanıtlaSil