2 Mayıs 2016 Pazartesi

Parasına Değer Mi?: Son Zamanların En Ünlü Saç Maskesi Macadamia Nourishing Moisture Masque


Günaydın!
Son Amerika alışverişimde renkli kozmetikten ziyade skincare ve haircare ürünlerinde siparişler vermiştim. En çok merak ettiklerimden biriyse adını yıllardır duyduğumuz, her blogda gördüğümüz Macadamia'nın yoğun nem maskesiydi.


Tam boyunu almak yerine daha küçük olan 60 ml'lık versiyonunu aldım zira gerçekten oldukça pahalı bir ürün. Eğer bayılırsam, delisi olursam büyüğünü de alırım gibi bir düşüncem vardı.


Ürün elime geçtiğinde küçüklüğüne inanamadım, tamam 60 ml olduğunu biliyordum da avuç içi kadar da olacağını düşünmemiştim. Önce bir hayalkırıklığı yaşadığım doğrudur; sonuçta bu saç maskesi ve bu kadar azı ancak 2 kullanıma yeter diye düşündüm. Yanılmışım, 5 defa kullandım ve hala üstte gördüğünüz kadarı var. Yani tahminimce 7 kullanımı çıkartır.

Gelelim ürünün kendisine. Kapağı açtığınız gibi ilk farkettiğiniz şey kokusu oluyor. Gerçekten muhteşem bir kokusu var. Banyodan sonra da bir süre saçınızda bu koku kalıyor.
Ürün oldukça yoğun yapıda, koyu bir krem kıvamında. Diplerden başlayıp saç uçlarına doğru uygulanması tavsiye ediliyor, bu yüzden bir seferlik alışta diplere masaj yapıp kalanını uçlara doğru yediriyorum. Sonuçta saçı besleyen köklerdir, uçlar değil. O yüzden ürünün çoğunu diplere bölüştürmenizde fayda var.
Ayrıca, yıkarken oldukça güzel yıkamanız gerek çünkü çok yoğun olduğu için saçlarınızı yağlı bir histe bırakması muhtemel. Durulama işlemine biraz daha fazla zaman ayırmanız yararınıza olur.

Peki, tüm bunların sonunda asıl soru: İşe yarıyor mu? İşten kastınızın ne olduğuna göre değişir. Benim saçlarım kıvırcık ve bu sebeple her banyodan sonra parça parça ayırıp tek tek dolaşmış saçları açmam gerekiyor. Bu da saçı oldukça yıpratıyor-kıvırcık saçlılar zaten ne demek istediğimi anlayacaktır. Bu yüzden de, bu maskenin o yoğun nem verme vaadi beni oldukça çekmişti. Gerçekten de iyi nem veriyor; saçımı kuruttuktan sonra normal hacminin yaklaşık 1.5 katına çıktığını ve tellerin nemi tuttuğunu hissedebiliyorum.

Ama bana nedense bu nemli ve sağlıklı his oldukça geçici geldi. Yani, ertesi günkü saçımda çok çok büyük bir sağlıklı duruş görmüyorum.
Tabi ki besleyici saç maskeleri görüntüye değil saçın kalitesine yönelik, bunun farkındayım. Ama o kaliteyi geliştirme kısmı eninde sonunda görüntüye yansıyacak ve total bir gelişme sağlayacaktır. Nedense bu maskede onu göremedim.

Neden bu kadar ünlü olduğunu anlayabiliyorum, gerçekten saçınızı çok iyi hissettiriyor, ama uzun ömürlü değil ve bu kadar parayı hak ediyor mu kısmında soru işaretleri bırakıyor. Bana kalırsa büyük boyunu almayı gerektirecek kadar özel bir durumu yok. Keşke aksi çıksaydı ama maalesef beklentimi karşılamadığını üzülerek söylemem gerekiyor.

xx

2 yorum: