31 Ocak 2014 Cuma

Rimmel Wake Me Up Fondöten Artık Türkiye'de: İnceleme, Swatch, Karşılaştırma.//Review: Rimmel Wake Me Up Foundation


Günaydııııın!
Rimmel Wake Me Up serisinin bütün süksesine ve hitine rağmen, Türkiye'ye gelmemiş olmasına bir anlam veremesek de bloggerlar olarak büyük çoğunlukla umudu kesmiştik. Dün Twitter'da herkes bu ürünün Watsons'lara geldiğini duyduğunu söylediğinde cidden dedikodu olduğunu düşünmüştüm. Tabi ki yerimde duramayıp en yakın Watsons'a ışınlandım. Gerçekmiş; karşınızda Rimmel Wake Me Up!

Gooood morning!
We were, as bloggers, hopeless about Wake Me Up series' arrival to Turkey because even if there were excessive amoount of demand, the products were not being taken to Turkish market. Yesterday, I saw some rumors on its arrival on Watsons, and I did not believe anyway. Out of curiosity, I immediately went to the closest Watsons and tataaa, it was real!
Drugstore ürünleri, hele hele yüz ürünlerini(kapatıcı, fondöten, pudra vs), asla kullanmadığımı bloğu takip edenler biliyordur, hep söylüyorum. Ama bu fondötenin ünü o kadar fazlaydı ki denemeden duramazdım.

My long-time followers would know that I never, ever use drugstore products, especially the skin products. But, the hype around this product was soooo high that I could not resist.Neyse olay örgüsüne geri dönmek gerekirse; turuncu kapaklı bölümü gördüğüm gibi yanına uçtum ve sadece 5 tane kalmıştı! En açık renginden son kalanı ben aldım, şans. Yalnız en açık renginin de bana koyu geleceğini düşünmüştüm ki aslında pek yanılmamışım, bu renk bana bir tık koyu ve bejden ziyade turuncumsu.

When I arrived at the store, I immediately found the section with products which have orange caps, and there were only 5 left! I could get the last palest shade but I thought that it would be a bit dark for me-even if it's the lightest shade. And I wasn't wrong, this shade is a bit dark and orangy for me rather than beige.

Yukarıda, yıllardır kullandığım ve bana biçilmiş kaftan bir renkte olan Nars Sheer Glow'un Mont Blanc'ıyla Rimmel Wake Me Up'ın en açık rengi olan 100-Ivory'i swatchladım, gördüğünüz gibi Rimmel daha koyu.
Rengi dışında yapısına "bayıldım". Gerçekten çok kolay bir uygulaması var ve dağıtması zor değil, tenle çabuk bütünleşiyor. Kokusuna ayrı bayıldım, çok başarılı bir koku seçimi olmuş. Yüze uygulandıktan sonraki görüntüsü gerçekten Sheer Glow'u andırıyor, o yüzden yakın bir dupe'u olarak gösterildiğini görmüştüm, doğruymuş. Ciltte durdukça 15-20 dk içinde biraz koyulaşma yapabiliyor, hazırlıklı olun. Fiyatı 25 TL, gayet de uygun. Hiç olmadı denemek için bile alabilirsiniz.
Biraz koyu olmasına rağmen yüzüme güzelce yedirirsem sürülebilir bir renk halini alıyor, üzerine açık renk pudramı da geçtiğimde dengeleniyor gibi. Yani bu ürünü her şekilde kullanacağım, yay!

I compared the two colors above: My all-time fav Nars Sheer Glow in Mont Blanc and Rimmel Wake Me Up 100-Ivory which is the lightest shade as I mentioned before. As you can see, Rimmel's darker. I really loved it apart from the color. It's so easy to apply, it has an amzing scent and it has a close finish to Nars Sheer Glow. That's why this can be a close dupe for it. It gets darker after you apply on your face, be prepeared for that. It's 25 liras so very affordable, you can even buy just to try it.

xx

29 Ocak 2014 Çarşamba

MAC Gold Pigment İncelemesi//MAC Gold Pigment Review


Merhabalar;
Bugünün incelemesi, yılbaşı makyajımda da kullandığım Mac Gold pigment üzerine olacak. Başlamadan, pigment nedir, nasıl kullanılır, Fix+ ile nasıl sonuçlar alınır, ve far dışında kendi kendimize oje, saç spreyi, renkli nemlendirici vs. yapmak için pigmentler nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, daha önceden yazdığım oldukça kapsamlı pigment yazımı buradan okuyabilirsiniz.

Hey guys;
Today's review will be on Mac Gold pigment which I used for my new year's eve make-up. Before hand, if you're curious about how to use pigments and how we use them for different purposes(nail polish, hair spray, moisturizer medium), you can read my comprehensive post on this by clicking here.


Altın rengi, benim makyajda çok tercih etmediğim ve eline geçenin sürdüğünün aksine çok riskli olduğunu düşündüğüm bir renk. Açıkçası altın rengi benim için, tıpkı mavi gibi, kalite turnusolu bir renktir. Ucuz bir altın rengi far süren insanla tok bir altın rengi far sürüp kombinleyen insan direkt belli olur, bazı renkler gibi affedici değildir. Ortalık çok kötü görünen, rezil altın rengi farla doluyken, Mac'in Gold pigmenti bu skalaya ilaç gibi geliyor.

Gold, for me, is an indicator color of quality. You can immediately recognize a person who uses cheap gold eyeshadow and vice versa, you can immediately recognize a person who uses a very chic, quality-full gold eyeshadow. It's not forgiving at all. When there are tons of cheap, bad-looking, stupid gold eyeshadows all over the place, Mac's Gold pigment becomes a shining star within this scale.


Soldaki swatch Fix+ kullanılmamış, sağdaki de kullanılmış hali. Pigmentleri "mutlaka" Fix+ ile kullanmak gerekiyor, tek başına sürerseniz pigment olmaktan çıkar ve amacına hizmet etmez. Fix+ ile ilgili detaylı bilgilere şu yazımı okuyarak ulaşabilirsiniz.

The swatch on the left is without Fix+ and on the right is with Fix+ usage. You "must" use pigments with Fix+, otherwise you'll not get any pigment quality.Gördüğünüz gibi, bu altın rengi, beyazlığı oldukça fazla olan, kuyumcudan külçe külçe Trabzon burması almışsınız gibi durmayan bir altın rengi. Kaliteden kastım da bu zaten, renk tonundan bile bir altın renginin kalite analizini yapabilirsiniz. Yılbaşı gecesi ben bu pigmenti tüm göz kapağıma sürüp dış V'yi çok koyu bir mat kahverengiyle konturlayarak kombinledim. Tabi ki klasik olarak siyah da kullanabilirsiniz. Eğer çok renkli bir makyaj istiyorsanız, toprak tonlu koyu bir yeşille de kombinlenebilir ve harika durur. Kırmızı alt tonlu kahvelerle kombinlememeye dikkat etmenizi öneririm.
Sonuç olarak, gerçekten performansını ve rengini çok başarılı bulduğum bir pigment olarak koleksiyonumda yerini aldı. Pigmentlerin fiyatı 63 TL ve ömürlük. Yani iki kişi bir pigment alıp bölüşseniz bile asla bitiremezsiniz, her gün yıllarca kullanmanız gerek. O yüzden fiyatı çok uygun. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

As you can see, it is more white-ish gold in that scale-which shows the quality of the color. I combined this with a very deep brown, but you can combine it with black and even dark green if you want to achieve a colorfull look. I would suggest you to avoid red undertoned browns with this.
All in all, I found this pigment so successful, both performance-wise and color-wise. Pigments're 63 liras which is not expensive at all cuz you won't be able to finish it even if you use it every single day for years. I truly recommend this product.

xx

27 Ocak 2014 Pazartesi

Büyük Alışveriş Yazısı: MAC, Nars, Watsons, Tchibo//Huge Haul


Günaydın!

Toplu bir alışveriş postuyla haftayı açıyorum; alışveriş postlarında gördüğünüz çoğu ürünün ayrıntılı incelemeleri, swatchları ve fotoğrafları 1-2 hafta içerisinde blogda oluyor her zaman.

Good morning!
I'm jumpin' into the new week with a collective haul. You always find the detailed reviews of the mentioned products within the following weeks.

MAC PREP+PRIME SKIN BASE VISAGE BAZ (82 TL) Bu ürünü alışım tamamen spontane gelişti. Aslında hedefim Prep+Prime aydınlatıcıyı almaktı. Ama MUA'yla sohbet ederken cildimdeki bazı pütürlü bölgelerin(sivilcelerden kalma) görüntüsünü azaltmamın çok daha iyi olacağını konuşmaya başladık ve bana bu bazı önerdi. Cilt bazlarına karşı biraz mesafeliydim, ama bu sefer gerçekten denemek istedim çünkü makyajın direkt olarak cildime temas etmesini de çok büyük oranda önleyeceğini söyledi ki bu benim için önemli. 1 haftalık kullanımdan sonra tüm deneyimlerimi paylaştığım bir inceleme yazısı olacak.

I wasn't planning on buying this product but when I was talking to MUA at Mac, she told me that it'd be perfect to cover the appearance of some kind of leftovers(which are not flat on my skin) from my pimples so she recommended this one. I was not a huge fan of skin bases but I wanted to try because it claims to prevent the make-up directly stick to my skin so it's important. I'll share all of my experience with this product in the review post 1 week later from now on.

MAC STUDIO FIX POWDER PLUS-C2 (76 TL)

Görmekten sıkıldığınız bir ürün olan, 5.ye aldığım Studio Fix pudram da bitmek üzereydi, zaten Mac'e gidiş amacım da bunu almaktı. Bu sefer rengini değiştirip bir açığını aldım. C3 kullandım uzun yıllar, ama çok dikkat ettiğim için seneler içinde ten rengim daha da açıldı ve şimdi oldukça açık bir renk olan C2'ye geçiş yaptım. Bu ürünün incelemesi ve olası taşlanma sorunuyla ilgili postu daha önce yazmıştım, görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

You may be bored of seing this product in my blog but I was running out of my certain one and I got a new Mac Studio Fix-this is my 5th time. I've been using the shade C3 for years, but I got paler in time (cuz I'm really carefull about the sun and burning etc) so this time I got C2 which is so pale but for me it's ok. If you wanna see my existing review on this product, you may click here. (it's in Turkish)

NARS SHEER GLOW FOUNDATION-MONT BLANC (105 TL)


Görmekten bayılmak üzere olduğunuz bir ürün daha, tabi ki Nars Sheer Glow. Kendisini 7. alışım. Şu an elimde olan bitmek üzereydi ve Ankara Tunalı Sephora'ya koşup alıp dönmek niyetindeydim, zira bana pek yakın değil. Maalesef benim rengim yoktu, aslında pek şaşırmamıştım çünkü geçen sefer sonuncuyu aldığımda çalışan kadın bana "Bu kadar açık rengi Türkiye'de pek satamıyoruz, az gönderiyorlar, daha koyusundan düzinelerce verebilirim size." demişti. Neyse, daha sonra Ankara'daki tüm Sephora'ları arayıp bu rengi sordum ama yoktu. Ben bu fondötensiz asla yaşayamayacağım için, gözü karartıp İstanbul'daki Sephora'ları aramaya başladım ve sonunda Capitol'deki Sephora'da buldum. Sephora'nın kargo hizmetinin olmaması berbat bir şey, resmen kalkıp şehir değiştirmeniz gerekiyor bir ürün için. Bu ürünün de tabi ki incelemesini bloğumda çok önceden yazmıştım, bulabilirsiniz.

Another product that you're sick of seeing is Nars Sheer Glow foundation. This is my 7th time purchasing it and I can not live without this foundation-seriously. I had a series of adventures to find my shade, Mont Blanc but after all I could purchase it from Istanbul. I already have a review on this product in my blog, you can find it.

FLORMAR&RIMMEL OJE-WATSONSWatsons'ta satılan Flormar, Rimmel, Alix Avien, Maybelline ve kalan tüm markaların ojelerinin toplamının yüzde sekseninin bende olduğuna inanıyorum, gerçekten. Bu işin sonu yok, ben tamamını alana kadar durmayacağım sanırım.

Flormarların toplam fiyatı 19.20 TL, tek tek bilmediğim için bu şekilde yazıyorum.

I have 80 percent of the whole nail polish range that Watsons have (Flormar, Rimmel, Maybelline, Alix Avien etc) and I won't stop till I get ALL OF THEM.

FLORMAR 125
FLORMAR HAVANA
FLORMAR CUTICLE REMOVER TIRNAK ETİ YUMUŞATICISIFLORMAR MATIFYING TOP COATALIX AVIEN 60RIMMEL LONDON STRENGTHENING BASE COAT VANILLA LIP BALM x3Bunları yılbaşından önce almıştım, görüntüleri çok şekerdi çünkü ve almak zorundaydım.

I got those before christmas, they were looking so cute s I had to get them.

TCHIBO PEMBE KADIFE ASKI
Bu askılara gördüğüm an aşık oldum, hem pembe (ki cart ucuz bir pemde değil, oldukça oturaklı yani:) hem de kadife olduğu için kıyafetlerin kaymasını engelliyor. Pembe ve ben, almamam gibi bir durum söz konusu olamazdı tabi ki. Fiyatından emin değilim çünkü alalı bir 20 gün oluyor, 30 TL civarı olması gerek.

I literally fell in love with these hangers at first sight, THEY ARE ROYAL PINK AND VELVET. How could I not purchase?

Şimdilik bu kadar, iyi haftalar!

That's all for now, have an amazing week!

xx

24 Ocak 2014 Cuma

Nail Art Fırça Kiti-Claire's//Nail Art Brush Kit-Claire's


Merhabalar!
Oje deliliğim malumunuz, ama nail art yapacak kadar sabrım kesinlikle yok. En fazla bir kaç parmağıma yapıyorum, hepsine yapmam zor gibi şimdilik. Yaptıklarımın da güzel olmasını istediğim için, bir nail art fırçası kiti aldım.

Hey everyone!
My nailpolish addiction is obvious, but I don't have a patience to do nail designs. If I'm having an ultimate-patience day, I do only 2-3 nails. But I want those 2-3 ones look good, so I purchased this kit.
Claire's'ten 14.90'a aldım, yani çok da muhteşem bir performans beklememek gerekiyor. Bu işi çok tutkuyla yapan insanların eminim çok daha yatırım yaptıkları fırçaları vardır ama ben sadece arada sabrım olduğunda kullanmak için aldığım için bu bana yetecektir.

I bought these for 14.90 liras from Claire's, so you should not be expecting an unbelievable performance. I'm pretty sure that people who are passionately doing nail art are investing on their brushes but these ones are perfectly enough for me.

İçerisinden 6 tane fırça çıkıyor, farklı teknikler için. Genel olarak plastikimsi bir yapıları var, zaten çok yumuşak olsa nail art iyice işin içinden çıkılmaz olur.

Kit has 6 brushes in it. They're more on the plastic side, but they shouldn't be so soft so it's ok


Dediğim gibi, ben ufak ölçekli hobisel nail artlar için yeterli buldum, ama mümkünse akrilik ojeyle uygulamakta fayda var. Akrilik ojeniz yoksa, normalle de dizayn yapabilirsiniz tabi.

As I mentioned, I found these brushes ok for the hobby nail arts, but I would suggest you to use them with acrilic nailpolishes. If you don't have, you can use regular ones too.

xx